توکن امنیتی نت بد SecurityToken

ساخت و تولید برترین توکن امنیتی کشور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، این توکن امنیتی که توسط شرکت دانش‌بنیان راهبرد رایانه رستاک طراحی و ساخته شده است، گزینه‌ای مناسب برای استفاده در بانکداری اینترنتی، ذخیره‌سازی گواهی‌های کلید عمومی، تولید رمز عبور یکبار مصرف، ورود امن به سامانه‌های نرم افزاری، شبکه‌های مجازی خصوصی، ارسال ایمیل، امضای اسناد حقوقی و رمز نگاری فایل‌ها می‌باشد.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در خصوص توکن امنیتی نِت‌‌بُد اظهار کرد: این توکن با بهر‌ه‌گیری از فناوری کارت هوشمند، امکان استفاده از مزایای این فناوری را بدون نیاز به دستگاه کارتخوان در کامپیوترهای شخصی فراهم می‌کند.

دکتر مهدی کشمیری افزود: با توجه به گسترش کاربرد امضای دیجیتالی در کشور، نیاز به توسعه‌ی زیرساخت کلید عمومی و ابزارهای آن در داخل کشور و به دست متخصصین داخلی، از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است و تولید توکن امنیتی نِت‌‌بُد نیز در همین راستا صورت گرفته است. وی افزود: از تمامی شرکت‌ها و سازمان‌هایی که قصد هرگونه فعالیت در راستای ایجاد بستر و پیاده سازی زیرساخت کلید عمومی دارند انتظار می‌رود با اتکا به دانش و تخصص شرکت‌های ایرانی این فعالیت را انجام دهند.

همچنین مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان در مورد خصوصیات مهم این توکن بیان کرد: توکن نِت‌‌بُد، حاصل دو سال تحقیق و توسعه مهندسان شرکت بوده که توانسته از وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه متولی نظارت بر زیرساخت کلید عمومی کشور) با امتیاز بسیار بالایی از میان حدود ۲۰ توکن و کارت هوشمند مشابه داخلی و خارجی، تأییدیه فنی کسب نماید.

امید قیطانی ادامه داد: توکن امنیتی نِت‌‌بُد، در کنار سایر محصولات دانش بنیان شرکت رستاک از قبیل کارت هوشمند، توکن رمزیکبار مصرف، فلش مموری امن و نرم افزارهای سفارشی PKI، برای تامین امنیت کلیه سامانه‌های نرم افزاری، احراز هویت کاربران در موسسات دولتی و خصوصی، بانک‌ها و سایر کاربردهای حساس امنیتی قابل استفاده می‌باشند.

وی افزود: شرکت راهبرد رایانه رستاک با اتکا به توانمندی‌های بومی، آمادگی پاسخگویی به کلیه‌ی نیازهای امنیتی تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها، خصوصا در زمینه‌ی استقرار زیرساخت کلیدعمومی، امضای دیجیتالی، سامانه‌های احراز هویت دو عاملی و نیز سایر نیازمندی‌های امنیتی نرم افزاری و سخت افزاری آن‌ها را دارد.

 

منبع خبر

روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...