کارت هوشمند

کارت های هوشمند مدت هاست که به یکی از اجزای لاینفک زندگی روزمره ما بدل شده اند، با نگاهی سطحی به پیرامون خود درخواهیم یافت که زندگی بدون کارتهای هوشمند تقریبا برای ما غیرممکن است: سیم کارت های موبایل، کارت های بانکی، کارت بیمه، کارت پایان خدمت، گواهی نامه، کارت سوخت، کارت تلفن و … همه و همه از مواردی هستند که از فناوری کارت هوشمند بهره می برند. این کارت ها از دو دیدگاه برای ما حائز اهمیتند: نخست آنکه ابزاری جهت ذخیره سازی ایمن اطلاعات کاربران هستند و دوم آنکه روش هایی جهت پردازش و انجام عملیات رمزنگاری در اختیار قرار می دهند که باعث حفظ امنیت آن اطلاعات می شوند.
تمامی عملیاتی که یک کارت هوشمند قادر به انجام آن است، از طریق نرم افزاری به نام سیستم عامل کارت هوشمند و توسط پردازنده داخلی کارت در درون آن انجام می شود و این راز امنیت کارت های هوشمند است. پس دو فاکتور اصلی که یکی سخت افزار و دیگری سیستم عامل است در کارکرد بهینه و امنیت کارهای هوشمند مؤثرند. هر عملیات خاص بسته به کاربردی که برای آن طراحی شده است، به عنوان یک برنامه کاربردی کارت هوشمند شناخته می شود. سیستم عامل های کارت هوشمند (مشابه سیستم عامل های کامپیوترها و گوشی های موبایل) وظیفه ی اجرای این برنامه های کاربردی را بر عهده دارند. هر سیستم عامل کارت هوشمند ممکن است از یک یا چند برنامه کاربردی کارت هوشمند پشتیبانی کند.
سیستم عامل کارت هوشمند نت بد موسوم به SmartBod OS، سیستم عامل کاملا بومی و فوق قدرتمند شرکت رستاک است که با ویژگی های منحصر به فرد خود و پشتیبانی کامل از استاندارد کارت های هوشمند (ISO 7816)، امکان اجرای برنامه های کاربردی متفاوتی را بر روی طیف وسیعی از سخت افزارهای مربوطه فراهم آورده است. این سیستم عامل امنیت، انعطاف پذیری و کارایی را به صورت یکجا در اختیار کاربران خود قرار می دهد.
کلیه سازمان ها و ارگان هایی که به هر دلیل نیاز به طراحی و استفاده از برنامه های خاص بر روی کارت هوشمند داشته باشند، می توانند با اتکا به این سیستم عامل، برنامه های خود را به بهترین و امن ترین شکل ممکن به راحتی هر چه تمام تر اجرا نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما تماس بگیرید.

مشخصات محصول

ProducteSecuKey-K100
Dimension49.8x26x8.25mm
Operating Voltage5V
Operating Current≤40mA
Interface5 years
USB DriverCCID, PC/SC
EEPROM≥ 64K
SystemWindows, macOS, Linux
MiddlewareCSP, CNG, PKCS#11, Minidriver
Standards CompliantX.509 v3 Certificate Storage, SSL v3, ISO 7816
MaterialAL, PC
Operating Temperature-25 ~+75℃
MaterialAL, PC